| MyTedyBear a întrebat:

Stiu,aceasta problema e intalnita des aici,pe TPU, insa vreau si eu un sfat:
Pur si simplu NU am nici o prietena adevarata.
Nu stiu de ce,dar dupa fiecare data cand imi fac o prietena sta vreo doua saptamanai cu mine,se preface a-mi fi prieten adevarat iar apoi dispare,nu mai raspunde la telefon iar toate legaturile dispar.
Iar eu m am saturat de cautarea aceasta interminabila de prieteni sad
De cand a inceput vacanta am stat cu o fata, pe care am intalnit-o in parc iar dupa doua saptamani nu a mai vrut sa auda de mine...iar asa se intampla mereu.
De atunci stau in casa si pierd tot timpul plictisindu-ma. sad
Ce pot face sa am macar o prietena adevarata?
(sunt din judetul Suceava orasul Suceava)

3 răspunsuri:
| Xenia16 a răspuns:

Sincer, in ziua de azi nu mai exista prietena adevarata. Toate au cate un scop atunci cand sunt langa tine. De asta cel mai bine e sa te bazezi pe tine, crede-ma am invatat asta. Poti avea incredere numai in tine si dupa o perioada lunga de timp poti avea incredere intr-o prietena, caci cum ai zis tu, poate parea de treaba, dar niciodata nu poti sti ce se ascunde in spatele mastii. Incearca sa iti ocupi timpul cu vizionatul filmelor, sa iti faci un nou hobby, iesire prin parc caci nu sti niciodata cine se poate ivi la colt.

| FaraSareDoi a răspuns:

Nici eu nu am. Nu prea mai cred în astfel de tâmpenii ca,, Best friend Forever''. Nu exista. La un moment dat toți se duc și te lasă baltă...

| Charice a răspuns:

Daga mea happy nu trebuie sa cauti o prietenie adevarata happy
Prietenie adevarata inseamna prieteni adevaratii big grin aceia care vin de la sine si care iti sunt mereu alaturi big grin
Nu trebuie sa fi disperata in cautarea unei prietenii buneebig grin
AI rabdare ai atata timp in care o sa cunosti atatia oameni speciali pentru tine
Poate ca o saa ai un iubit iar acela iti poate fi si cel mai bun prieten sau incearca asta cu mama ta ea este mereu o prietena adevarata si nu te va lasa niciodata.
Nici eu nu am asa zisa prietenie adevara dar am cativa prietenei cu toate ca nu prea suntem foarte adevarati sau alte lucruri.
Acum 2 luni m-am certat cu asa zisa prietena a mea si crede-ma de cand am incheiat prietenia cu ea ma simt mult mai bine de cat atunci cand ne vorbeam. Pur si simplu asteapta atat iti pot spune oki te cam :*