| unicorn02 a întrebat:

Hey TPU
Deci, sunt foarte suparata. Sunt prietena cu o fata de vreo 8 ani si am devenit bff. O cunosc de la 4 ani, am facut balet impreuna. Si pe la 7 ani ne-am intalnit din nou pentru ca eram in aceeasi clasa. De atunci am continuat sa vorbim, sa ne intelegem super bine, mergeam una acasa la alta, ieseam in parc, mergeam peste tot impreuna cam pana in clasa a 5-a. Colega noastra, Ana, pe care nu prea o băgam in seamă a inceput sa se imprieteneasca cu noi cu un interes. De fapt ea voia sa fie doar prietena cu bff-ul meu(Marina). A fost totul destul de ok, am fost toate trei prietene, si in vacanta de vara cand Marina era plecata la țară ieseam cu Ana prin parcuri iar cand venea si Marina in parc de multe ori Ana se ducea la Marina si nu ma mai bagau in seamă, intr-o zi m-am dus in alt parc singura si ele nu au observat. Eh, de atunci sunt foarte geloasă pe Ana. Anul asta(in clasa a sasea) a inceput sa imi spuna ca sunt proasta, ne certam mereu, pentru ca ea a devenit o lăudăroasă si o linguşitoare. Se preface ca e prietena cu toata lumea iar apoi isi jigneste toti prietenii pe la spate, cum a facut cu mine. Si problema mea e ca Marina spune ca e bff cu mine, dar ea stă mereu cu Ana si se imbratiseaza din 5 in 5 minute. Deci in concluzie, Ana s-a bagat in prietenia noastra. Si am devenit aproape invizibila pentru Marina, dar stiu că ține la mine, si eu tin la ea, am fii ca inainte daca nu s-ar mai băga Ana in prietenia noastra. Si da, am incercat sa ii spun Anei sa nu o mai faca, dar nu m-a ascultat si stiti cat de tare doare cand le vezi imbratisandu-se mereu? Ce sa fac ca Ana sa isi vada de viata ei, si eu sa fiu din nou asa de buna prietena cu Marina?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoate un f din bff si ramaneti doar bf. merge?

| GreenVoid a răspuns:

Daca erati bff acea Ana n.ar fii avut nici o sansa sa se bage intre voi.Deci nu e.Ce tragedie.Fa.ti alta bff si fa.le in ciudalaughingOricum daca Ana e cum zici tu lingusitoare si etc o sa.si dea si Marina seama si se va intoarce roata si poate o sa-i para rau si se va intoarce la tine si tu, avand demnitate o sa o trimiti tot la proasta de Ana sau fiind o carpa o sa o ierti ca te.a lasat balta pentru o lingusitoare falsa si pe interes.Tu alegi.Mi s-a intamplat, crede.ma,stiulaughing

| Cuțu2 a răspuns:

Uite poate e o idee bună să renunți la acest "bff" dacă a ales prietena X în locul tau. Sau arata-le tuturor că fata X nu e așa cum cred toți