| ELlYUtZa a întrebat:

Stiu ca ceea ce am sa va povestesc suna ciudat, dar eu cu prietena mea suntem de-a dreptul socate/confuze. Astazi cand am iesit afara, ne-am dus intr-un parc si ne-am asezat pe o banca. Dupa ceva timp vine o baba("GHICITOARE") care ne spune in felul urmator: "Spuneti-mi numele vostru si numele baiatului pe care il placeti, deoarece eu va ghicesc". Nu am crezut, asa ca am zis ca noi nu credem in asa ceva si am dat sa plecam, dar ea ne opreste spunandu-ne: "Gabi un baiat brunet are o prietena(nu iubita) pe nume Maria". Pur si simplu amandoua am ramas fara cuvinte, era adevarat ceea ce spusese. Noi chiar cunoastem un baiat brunet pe nume Gabi, care are o prietena Maria. Bun, s-a mai intamplat tot asa in alt parc, aceeasi baba, care ne-a pus aceeasi intrebare iar noi tot la fel, am dat sa plecam. Dar...de data aceasta m-a oprit pe mine spunandu-mi asa: "Un baiat blond, scund se va afisa in viata ta." Pur si simplu nu stiam ce sa zic, deoarece este adevarat ceea ce a zis. Cam asta a fost. Ni se pare ciudata toata situatia aceasta. Azi toata ziua, am incercat sa facem legatura dintre aceste doua intamplari, si putem spune ca totusi am descifrat ceva. Voi ce credeti? Oare chiar este adevarat, sau doar pote fi o simpla coincidenta? Tin sa mentionez ca nu credem in asa ceva, dar totusi mi se pare foarte ciudat.
Fara misto-uri.
Multumesc.
>P.s-Sorry, pentru categorie.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Toate ghicitoarele folosesc numele Maria. Pentru ca toata lumea are cel putin o cunostinta pe nume Maria. Sau poate va cunostea...

Bula
| Bula a răspuns:

Multe "ghicitoare" (pe bani sau bijuterii) am intalnit si eu in viata.

Insa, cu ani in urma, ma duceam acasa de la lucru pe jos, cu colegii. Am mers impreuna pe trotuarul unei strazi putin citculate, discutand intre noi.
La un moment dat, o tiganca mai in varsta traverseaza strada si a venit direct la mine, spunand ca vrea sa-mi spuna neaparat cateva lucruri importante.
N-am crezut-o, dar ea a insistat, spunand ca nu vrea nimic de la mine, doar sa-mi spuna MIE niste lucruri importante, fiindca e obligatia ei (?). Doar atat cere sa-i confirm daca s-au adeverit cele spuse de ea, daca ne mai intalnim vreodata.
M-a tras deoparte si mi-a spus trei lucruri importante, dintre care primul a fost ca tatal meu va muri in mai putin de jumat de an, de boala crunta.
Peste 5 luni intr-adevar tatal meu a murit cu o boala care abia cu 2 luni inaintea mortii i-a fost depistata (deci tiganca n-avea de unde sa afle de boala, nici noi nu stiam). Si celalalte doua preziceri s-au adeverit asa cum le-a spus.
Peste cativa ani m-a oprit pe strada iarasi. Am recunoscut-o imediat, cu tot ca era mai batrana si schiopata cu un baston. Mi-a zambit si m-a intrebat daca-mi mai amintesc de prezicerile ei. Mi-a zambit cand am confirmat si mi-a spus in soapta: sunt unele persoane care au har, dar ei nu iau bani pentru preziceri. Doar confirmarea le mangaie sufletul. Cei care iau bani pentru "ghicit", toti sunt excroci, sa te feresti de ei!
Am luat ramas bun, s-a intors si a plecat. Nu am mai intalnit-o niciodata.

| deadhoe a răspuns:

Nu există frate așa ceva. laughing

| Laila12Izabela a răspuns:

Nu stiu ce să zic. Nu pare posibil. Eu nu cred in astfel de chestii. Cred, ca e doar o coincidență.

| ELlYUtZa explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Oricum, orice s-ar intampla, eu NU cred in asa ceva. Plus de asta, intr-adevar, a cerut bani, dar noi n-am ascultat-o si am plecat in timp ce ea trancanea din gura. Ma repet, NU credem in asa ceva, dar mi se parea ciudata toata chestia asta. rolling on the floor

| StefaniaGeorgiana4 a răspuns:

Sunt persoane care au har, pur si simplu.Nu aveti de ce sa va speriati dar nu e bine sa o lasati sa va ghiceasca in carti de exemplu pentru ca se intoarce impotriva ta.
Daca am stii viitorul nu am mai avea motiv sa traim.