| Ioanamaria45 a întrebat:

Stiu ca poate suna ciudat sau ca poate ar trebui sa nu ma mai gandesc, dar nu stiu pe cine altcineva sa intreb care sa-mi dea un raspuns cat se poate de sincer.
Am 14 ani, sunt fata si am o cea mai buna prietena care imi spune mereu cat de multumita e ea de aspectul sau fizic si ca ea nu ar mai vrea sa schimbe nimic, poate doar sa mearga la sala si sa faca fund ca nu are deloc.
Si daca incerc si eu sa zic ca sunt ok cu aspectul meu ca despre asta vorbeste continuu cand o apuca, incearca sa ma contrazica si rade de sanii mei sau stramba din nas de parca eu sunt cea mai urata persoana.
Si chiar ma deranjeaza chestiile astea, mai ales ca am o insecuritate cand vine vorba marimea sanilor, dar in rest nu as schimba nimic la mine.
Ce as putea sa fac? S-o ignor? Sa nu mai fiu prietena cu ea? Sa-i reprosez ca ceea ce spune e gresit, desi i-am mai zis inainte dar tot cotinua?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E o frustrată, oamenii frustrați caută să strice și altora încrderea în ei. nu mai sta cu ea, dă-o naiba laughing

| Ofiintă a răspuns:

Nu cred că o poți numi prietenă.
Dacă tot o consideri drept cea mai bună prietenă, ar trebui să te simți confortabilă în prezența acesteia.
Pur si simplu renunță la ea, eventual poți să-i amintești și despre motivele care au stat la baza deciziei tale.
Sfatul meu este să nu te limitezi la asemenea prietene, fie și prieteni, iubiți, in principiu la persoanele care îți fac rău și in compania cărora nu te simți în largul tău.
Nu îti face probleme, fete de vârsta ta cu care să socializezi sunt multe, important este să faci alegeri corecte.

| AndaAlexandra a răspuns:

La 14 ani, corpul încă se schimba, inclusiv sânii sau fundul. Nu ar trebui să te simți nesigură sau complexata.
Cat despre prietena ta, nu pot să îți spun mare lucru pentru că nu stiu cat de stransa e legătura dintre voi, dar o prietena ar trebui să știe cand sa glumească și să facă misto si cand lucrurile încep să devină serioase si ar trebui să înceteze.

| Hollyg a răspuns:

Buna! Renunța la asa zisa prietenie cu ea, genul asta de persoane nu fac absolut nimic decât sa te facă sa iti pierzi încrederea in tine, sa iti dezvolte insecurități si sa te facă sa te îndoiești de tine. Este o persoana toxica nu prietena.

| Reanu_Re_1972 a răspuns:

N u apleca ruechea la iti zice ''prietena''. Daca tu esti mutumita de cum arati e ok. sanii cresc sau nu uneori se dezvolta mai greu la unele fete. Iti spun ca sa intelegi depinde de tine daca te simti ok in corpul tau sau nu. Ca unele au fundul mai mare sa sanii nu e o diferenta, unii barbati prefera sanii mici altii mari la fel si fundul unii prefera fundul mai bombat altii mai mic, Esti inca in crestere te poti dezvolta mai mult sa iti cresca sanii mai mari. dar daca pentru tine e ok asa cum esti nu ascluta de asa zisa prietena e o imbecila. Frumusetea e vazuta diferit de fiecare persoana, pentru fiecare femei exista un barbat care sa o vada prefecta chiar daca fizic e imperfecta,, tocmai acele imperfectiuni fizice o pot face atragatoare feminina. totul e sa fii tu insuti sa te simti ok in corpul tau