| ForeverEverAlone a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si de 2 ani stau in banca cu o fata, dar as vrea sa ma mut si nu stiu cum sa-i spun sa nu se supere, ca e foarte impulsiva. Stiu ca mai e putin din an si ajung a 9-a si scap, dar chiar vreau sa ma mut langa cineva anume pentru ca m-as intelege mult mai bine cu el decat cu colega de acum.

Simt nevoia sa ma mut nu doar pentru ca e baiat, sau ca imi place de el si chestii de genul. Doar ca avem mai multe in comun si nu ma insulta asa cum face actuala colega de banca. Ea le considera 'glume' dar chiar exagereaza de multe ori si ma simt prost din cauza ei, uneori ajungem dintr-o simpla contrazicere sa ne certam urat de tot si imi tot pun intrebarea daca suntem cu adevarat prietene.

Stiu ca pare stupida intrebarea, dar e ceva serios. Toti ma cam iau peste picior in zona aia a clasei...

2 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Spune-i exact ce ai scris aici si gata. Daca te ia peste picior nu e prietena ta, deci n-ar trebui sa-ti pese
PA!

| Staind a răspuns:

Pleci de langa ea. Fara explicatii.
Nu trebuie' sa te justifici nimanui.
Nu-i convine? Trist.