| SweetElla25 a întrebat:

Sunt clasa a 8 a şi vreau să intru la filologie la liceu sau filologie intensiv.
Vreau să ştiu dacă o să mai dau nişte probe în plus sau nu dacă mă duc la intesiv engleză. şi dacă se dau probe...ce fel de probe...şi în ce constau.
Răspunsul complet şi corect primeşte fundă!

Răspuns Câştigător
| Aandr33a a răspuns:

Daca te duci la filologie intensiv engelza pe la sfarsitul anului scolar (nu stiu exact datele) se dau ceva teste pentru a vedea ce cunostinte ai despre limba engelza. Ele constau intr-o proba scrisa, unde ti se da un test, iar tu trebuie sa-l rezolvi (unele intrebari sunt si grila), iar a doua proba este cea orala in care ti se poate da un subiect despre care sa vorbesti sau un obiect care sa-l descri happy. Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aandr33a):

Se dau teze semestriale, teste si se pun note la oral, dar astea nu au statut de ''proba''. happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se dau probe ca sa intri la filo intensiv engleza. Se zvonea anul trecut ca se vor da niste probe in timpul anului ca sa imparta elevii pe doua nivele dar n-a fost adevarat.