| BeibiiQutz a întrebat:

Buna TPU sper ca e buna categoria in care am incadrat aceasta intrebare, as avea nevoie de informatii in legatura cu liceul calinescu pe intensiv engleza sunt clasa 8 si vreau sa stiu cum e cu probele acelea de admitere adica in ce constau acele probe am auzit ca se da si in scris si oral va rog sa nu imi dati raspunsuri de pe net pentru ca m-am uitat si eu la alea vreau raspunsuri de la cineva care chiar stie, care urmeaza sa mearga la acel liceu sau e deja acolo mutumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| sweetgirl97 a răspuns:

Si eu sunt clasa a 8a si vreau sa merg la un liceu din orasul meu intensiv engleza big grin din cate am inteles de la profesoara mea de engleza, nu este foarte greu. Proba scrisa valoreaza 70 de puncte si este de nivel mediu, iar proba orala are 30 de puncte. La proba orala ori primesti o fotografie si trebuie o descrii (in engleza) si probabil o sa ti se mai puna cateva intrebari legate de ea, ori primesti un text scurt...il citesti cu voce tare si dupa aia raspunzi la intrebarile pe care ti le pune comisia. Nu conteaza ca e vorba de alt liceu, probele astea sunt in toata tara. happy Succes! big grin

| BeibiiQutz explică (pentru sweetgirl97):

Multumesc pentru raspuns o sa mai astept cateva si ma hotarasc cui ii voi da fundita si apropo imi poti spune din ce oras esti?

1 răspuns: