| ClaudiaaMM a întrebat:

Buna TPU.Sunt clasa a 8a si sunt nehotarata in legatura cu liceul pe care il voi urma. O varianta ar fi liceul pedagogic Constantin Cantacuzino din Targoviste.Este cineva acolo? Am auzit ca este zona de rromi; asta inseamna ca liceul e plin de rromi? In orice caz. Ce teze se dau la liceul pedagogic profil educatoare invatatoare?

Răspuns Câştigător
| ioanaKevlar a răspuns:

Cred ca cel mai indicat ar fi sa alegi un liceu bun si, ulterior, daca vei vrea profil pedagogic, sa faci facultatea cu acest profil. Ca licee iti recomand C.N. Ienachita Vacarescu, Lic. Teoretic Petru Cercel si colegiul economic Ion Ghica.