| anonima222 a întrebat:

Buna TPU *-*! Sunt devastata. Toata chestia asta a inceput, bineinteles, de la un tip. happy
Cazul clasic: suntem colegi de clasa, eu il plac, el face pe prostul(sau chiar e)..inainte vorbeam mult pe mess, la scoala unde apucam.eram sigura ca el ma place. dupa un timp lucrurile s-au schimbat.eu i-am spus unei prietene apropiate ca vreau sa ma combin cu el si dupa sa ii dau papucii(am yis asta pentru ca ea a fost inaintea mea cu el si tot incerca sa ma convinga cat ii de naspa, si i-am trantit asta ca sa scap de gura ei). faze e ca dupa toate lucrurile s-au schimbat intre mine si A(tipul de care imi place), eu sunt sigura ca acea fata i-a yis lui ce aveam de gand sa fac si s-a suparat. dupa a dat-o pe naspa rau de tot.nu mai vorbeste mai nimic cu mine, nu mai e ca inainte.totusi il surprind in ore uitandu-se la mine, iar azi un coleg s-a luat de mine si el mi-a luat apararea.totusi nu stiu ce sa cred, nu imi dau seama daca ma mai place sau nu.mentionez ca exact in ziua in care i-am yis acelei prietene ce aveam de gand sa fac, l-am intrebat si pe el daca vrea sa fie cu mine. si a zis ca nu.acuma chiar nu stiu ce sa fac, pur si simplu sunt moarta dupa tipul asta si trebuie sa ma chinuiesc sa stau 6 ore la scoala in preajma lui, fara sa ii pot spune ce simt.al doilea refuz mi-ar pune capac.
Deci, voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa fortez un pic lucrurile, incercand sa vorbesc cu el? sau sa las lucrurile asa cum sunt? amandoi avem 16 ani.
Multumesc ca ati citit tot ce am scris laughing orice raspuns este bine venit.promit ca dau funda raspunsului care ma ajuta cel mai mult. happy

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa lasi lucrurile asa cum sunt...deocamdata

| lastride a răspuns:

Parerea mea de baiat este ca te place si este interesat de tine, dar e nasol ca te-a refuzat odata ceea ce e cam ciudat la un baiat sa faca asta.
Din experienta iti spun ca ar trebui sa faci un pas mai mare zic eu daca chiar iti doresti asta, saruta-l, SAU lasa lucrurile asta dar s-ar putea sa fie prea tarziu (eu asa am patit), am calmat lucrurile cu putina indiferenta si s-a cam racit toata treaba. Bafta multa