| ClaryAdeleMorgensternFairchild a întrebat:

"Povestea"
Hei TPU, am 16 ani si nu prea inteleg un tip. E vorba de un prieten (sau cel putin eu credeam ca suntem prieteni). Am vorbit prin mesaje vreo doi ani pe wapp(ne-am cunoscut prin intermediul unui prieten comun) dar nu ne-am vazut niciodata fata in fata avand in vedere ca suntem din orase diferite. Deci cum tot am trecut prin Bucuresti vara asta am zis sa incercam. Am stabilit locul, ora, toate cele doar ca eu am mai luat cu mine doua prietene si cred ca am omis sa-i spun asta inainte.Totusi nu cred ca l-a deranjat. Nu era o intalnire. Oricum, ideea e ca eu aveam foarte mari emotii si lucrurile n-au mers prea bine (cred ca am aratat ca o nebuna) si nici nu prea am apucat sa vorbim. Totusi, inainte sa plecam le-am rugat pe prietenele mele s-o ia putin inainte ca sa-mi pot cere scuze pentru ca i-am facut ziua naspa.Iar el m-a imbratisat si m-a pupat pe frunte. Dupa asta ne-am despartit si i-am dat mesaj ziua urmatoare intrebandu-l daca vrea sa mai iesim o data in aceeasi saptamana cat inca eram in oras ca sa ma revansez. La inceput a zis ca e ok si mai discutam detaliile pana atunci. Totusi, peste inca o zi am inceput sa vorbim din nou pe grupul unde eram noi, prietenul lui si prietene mele, iar el si celalalt baiat (cred ca ar trebui sa mentionez ca el ma place sau m-a placut nu sunt sigura, dar eu l-am refuzat) tot bateau apropouri la o fata care s-a dovedit a fi noua lui iubita. Dupa asta mi-a dat seen la mesaje si nu am mai vorbit. Situatia mi se pare foarte ciudata si nu stiu ce sa fac. Putin ajutor mi-ar prinde bine.

Răspuns Câştigător
| io09675 a răspuns:

In primul rand,tu nu ar trebui sa ii mai dai mesaje si nici sa il suni. El ar trebui sa faca primul pas daca te place,iar tu nu ar fi trebuit sa te duci cu alte doua prietene, este clar ca asta a fost problema. Sincer din perspectiva mea ar trebui sa luati o pauza o perioada. El are acum o noua iubita, pentru ca probabil vrea sa te faca geloasa. Sa u cine stie, poate iubita e si falsa. Ai rabdare, totul se rezolva de la sine.

Sper ca te-am ajutat... funda?

4 răspunsuri:
| TanteMarianne a răspuns:

El e posibil sa te placa, dar e o cu alta tipa impreuna. Spune-i ce simti.Nu ai nimic de pierdut, daca te refuza, ais e.macar ai clarificat ceva.

| Kiwibibilă a răspuns:

Mda, poate ca el fiind pe combinatii a observat ca si tu te dai in vant dupa el si poate nu vrea sa umble cu amandoua odata.

| ClaryAdeleMorgensternFairchild explică (pentru Kiwibibilă):

In primul rand el nu e genu de tip "pe combinatii". Nu stiu de ce a inceput sa se poarte asa. Apoi, eu nu ma dau in vant dupa el. Adevarul e ca mi-as dori foarte mult sa fim iar prieteni nu cer mai mult.

| DaniAdrian a răspuns:

Cine stie ce a fost in mintea baiatului, poate ca trece printr-o faza prosta sau pur si simplu la deranjat faptul ca ai mai venit cu 2 prietene, poate vroia sa fiti doar voi doi si sa vorbiti mai multe fata in fata si nu a avut ocazia din cauza ca tu te maimutareai pe acolotongue din politete nu ti-a reprosat nimic doar a facut un gest dragut si atat, iar acum isi spune in gand ca daca faci asa si la a doua intalnire, si nu cred ca mai are chef inca odata sa vii cu cineva el sa se simta ca a cincea roata la caruta, lasa-l in pace o vreme, o sa te bage el in seama si atunci o sa puteti vorbi mai multe, good luckwinking