| dey11 a întrebat:

Sunt din Piatra Neamt si am o pasiune pentru limba spaniola. Mi-as dori sa ma ajute la ceva acest lucru, asa ca vreau sa incep sa dau atestatele pentru a avea un document.ma intelegeti voi. Nu o stiu chiar avansat, la gramatica am putine probleme, insa la vocabular e perfect happy.
Nu e asta o problema, invat repede gramatica, de ieri pana azi am reusit sa invat verbul big grin.
Unde as putea da acest atestat? Cum ma pot inscrie? Cand are loc? Ma rog, as vrea sa stiu toate detaliile.
Multumesc!

1 răspuns:
| CRAZYafterYou a răspuns:

Pai, cati ani ai? Pentru ca daca esti la liceu poti sa dai un examen numit DELE. E ca acela pentru engleza( Cambridge). Daca nu ai ajuns inca la liceu, invata gramatica pana atunci iar in clasa a 10 poti da examenul.