| svge a întrebat:

Sunt fata, am 15 ani si in urma cu ceva timp m-a contactat pe facebook un baiat cu 2 ani mai mare, din acelasi liceu cu mine. M-a intrebat mai multe chestii: cati ani am, unde locuiesc (ca oras, nu adresa), daca am prieten, etc. si mi a zis ca ma vede mai mereu pe la scoala si ca sunt tare draguta. Pe parcursul conversatiei mi-a trimis pupici, dar la sfarsit a inceput sa trimita mai multi. Dupa cateva saptamani mi a facut o poza pe ascuns si mi-a trimis-o pe facebook. Daca ma place, ca asta e singurul lucru pe care il pot deduce din actiunile lui, atunci de ce nu imi scrie mai des sau sa incerce sa ne cunoastem mai bine? A facut tot ce a facut din plictiseala?

3 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Ideea e ca eu nu cred ca te place.
Ar fi vorbit cu tine face to face, nu doar prin mesaje. Poate o face doar din plictiseala sau ca sa isi bata joc de tine.

| Krixxus a răspuns:

E posibil sa da.e posibil sa nu
Tu cum ai reactionat la complimetele lui?
Daca nu ai aratat interes probabil a renuntat...asta daca te-a placut

| Iwannabesmart a răspuns:

Hmm, e posibil sa te placa, iar el a incercat sa iti arate asta intr-un mod indirect.Probabil, vazand ca nu e reciproc, s-a decis sa o mai rareasca cu mesajele.