| Sara2 a întrebat:

M-a amenintat un tigan foarte urat pe Facebook, ca vine cu neamu lui si ma face praf. Nu ne cunoastem in realitate, nu stie unde stau, dar stam in acelasi oras, a vazut poze cu mine, clar ca le am pe Facebook. Eu locuiesc in Germania dar si el tot aici cu neamul lui. Stam in acelasi oras. Ce e de facut? Oare ma ca cauta sau sunt doar amenintari? Eu i-am dat block.

10 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca îl reclami la poliție, se va transforma in cățeluș, țiganul. Cu toate dacă îl reclami și le arăți poliției amenințările pe care ți le-a scris de pe telefon, cu poza, numele lui, acel tigan va fi chemat la secție pentru a fi audiat. Va fi amendat și dacă îi e cazul sa fie și închis dar depinde de conținutul amenințărilor adresate. O reclamație împotriva lui la poliție costa 100 euro.
Poți să îl blochezi pe Facebook sa nu mai ai de-a face cu el ori să îl reclami pentru liniștea ta. Acționezi cum dorești.

| Yurisa a răspuns:

Tiganii au gura mare. Si pe mine m-a amenintat unul pe Facebook si dupa mi-a dat block laughing Daca chiar voia sa te gaseasca si sa te bata crede-ma ca nu mai stateau sa se gandeasca

| JusTPauL a răspuns:

Țigani prosti amenință pe toată lumea nici nu te stresa sa-ti bagi în seama.
Am un prieten care își bate joc de țigani pe multe pagini de pe Facebook și întra țiganii la el pe privat și îl amenință. De ani de zile face asta și nu a venit 1 sa'l caute.

| EcceHomo a răspuns:

Țiganul este foarte urât sau amenințarea?
Dacă apelează la neam, e clar, face parte din clanul Gurămareşiatât. Evită-l, nu-ți face vreo cinste!

| gabriielaaa a răspuns:

Le place sa îsi bată joc nu se va strădui sa te caute si e foarte posibil să nu îsi aducă aminte de tine când te va vede pe stradă. Nu mai băga în seamă toți deștepți ca nu mărită sa consumi energie.

| Anabela777 a răspuns:

Eu cred ca sunt doar amenințări. Pun pariu ca a si uitat de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| KKronstadt a răspuns:

Stai relaxat, ca nu se intampla nimic. Jegosul ala are doar gura mare, ca asa este la ei in neam. Daca-mi dai link cu profilul lui de Facebook, o sa-l vizitez personal (am facut asta de multe ori, pentru anumiti useri, ca sa arat jigodiilor ca Facebook nu-i apara) si o sa-l fac sa-mi pupe bocancii. Nu trebuie sa ma platesti, o s-o fac din placere, fiindca am timp destul si bani de cheltuit (locuiesc langa Munchen). Jogodiile astea merita sa primeasca ceea ce merita! P.S. Da-mi detalii in privat.winking

| Matteo1234 a răspuns:

Doar amenintari, genul asta de oameni vor doar sa te sperie, cel mai probabil are 30 de kg si e smecheras, stai calma.

| 1Anonymous2 a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau mi-as dori sa ma gaseasca si sa imi traga un pumn pentru ca in Germania legile sunt foarte stricte in privinta batailor, dar stai fara griji te-a si uitat cum arati asa sunt ciorile alea de tigani