| iuliaa9974 a întrebat:

Sunt fata si sunt clasa a8a, am 14 ani si stau intr-o localitate din apropierea Bucurestiului. Faza e ca mie imi place mult fotbalul, ma gandeam sa incep din vara sa joc fotbal undeva prin Bucuresti la un club de fotbal pentru fete sau ceva de genul, tinand cont ca am de gand sa merg la liceu in Bucuresti. Am vorbit cu maicamea si a zis ca nu pot face fotbal acum deoarece trebuia sa ma apuc mai demult, iar acum sunt alte fete deja cu experienta si eu nu pot face fata. Oricum, eu imi doresc foarte mult sa joc fotbal intr-o echipa si etc, voi ce parere aveti? Mai exista fete care incep de la 14 ani sau maicamea are dreptate si ar trebui sa renunt? funda.

Răspuns Câştigător
| TinaDeea a răspuns:

Buna.
Nu trebuie sa renunti daca acesta este visul tau happy. Da, trebuia sa te apuci mai din timp, dar daca ai rezistenta fizica poti sa te apuci. Crezi ca esti singura care incepe la acesta varsta? Sunt alte fete care incep mai tarziu ca tine. Daca spui ca-ti place asa mult, cred ca tu cunosti regulile si stii cum se joaca nu? Ar trebui sa vorbesti cu mama ta si sa te lase macar sa incerci, stii doar, incercarea moarte n-are. Poti merge la un club sportiv si daca te descurci (normal ca o sa te descurci!) poti continua, daca tu crezi ca nu faci fata poti renunta, dar trebuie sa incerci.

Sper ca te-am ajutat, pa-pa kiss
Ai grija tongue

1 răspuns:
| ElizaaaX a răspuns:

Asa imi zicea si tata cu desenul acum vreo doi ani:ca unii au mult mai mult talent si chestii.Dar,pana la urma,in ciuda, presiunilor, m-am inscris la un club si nu regret. Daca ai sa te tii de fotbal, s-ar putea sa reusesti, insa poate fi si o mare dezamagire.Totusi,te sfatuiesc sa incerci. happy