| Sergiu_9301 a întrebat:

Deci eu stau intr-un sat... f aproape de oras 11km. si fac scoala in oras. Deci sunt foarte bun la fotbal am 14 ani, si sunt cel mai bun din scoala la fotbal fiind in clasa 7-a. Faza e ca eu nu fac fotbal sunt altii care fac si sunt mai bun ca ei dar mi-as dori sa devin fotbalist De pe la 4 ani ma joc fotbal toata ziua vara si la scoala in pauze stiu dribla stiu suta stiu tot ce am nevoie sunt si capitan la echipa scolii. Si mi-as dori sa incep sa fac fotbal. Dar locuiesc in sat si. am urmatoarelel intrebari:
1. Daca la 14 ani ma apuc de fotbal mai pot deveni un fotbalist la echipe mari suatrebuie sa faic de mic? eu chiar am talent
2. Sa ma duc la echipa din sat vreo 1 an? si apoi la o echipa mai mare din oras?

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Du-te întîi la o echipă din oraş şi spune-le că vrei să joci la echipa lor de juniori. Poţi să dai probe, dacă îţi vor cere. Insistă şi nu te lăsa! Nu e tîrziu să începi acum.

| Alleexxx a răspuns:

Hmmm...nu este o varsta tarzie pentru fotbal.
sfatul meu este sa dai niste probe la o echipa din oras. daca joci la echipa din sat nu stiu ce sanse ai avea pentru mai departe

| Sergiu_9301 explică (pentru Alleexxx):

Unii zic ca sa ma duc in sat vreo 5 luni sa un an pana ma obisnuiesc cu echipele si apoi la una mai mare