| Anonimus02 a întrebat:

Sunt foarte trista. Sâmbătă a murit cel mai bun sau macar unul dintre cel mai buni profesori din oras. A fost profesor de muzica. Pana si acum cand ma gândesc la el imi vine sa plâng. Ideea e ca eu ma descarc prin desen. Daca nu par prea laudaroasa as putea spune ca am si putin talent. Vreau sa desenez ceva prin care sa imi exprim durerea. Vreau sfatul vostru. Ce as putea desena? Vreau sa fie mândru de mine. Va iubesc domn' profesor.

2 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Moartea lasă un gol puternic, iar dacă crezi ca prin desen te descarci sufletește, fa acest lucru.Singura alinare, când cineva drag moare e ca stim ca la momentul potrivit Dumnezeu îl va învia. Îmi pare rău pentru durerea ta.

| gratargratar a răspuns:

Daca esti crestina, n-ai de ce sa plangi. Inaintea mortii este o singura solutie: Hristos. Restul e fix-pix.