| BlueSerpent a întrebat:

sunt in clasa a 11-a la profil tehnologic cu specializarea tehnica de calcul.

Vreau sa ma transfer la cealalta clasa de tehnica de calcul deoarece am un coleg insuportabil din toate punctele de vedere in clasa.

Problema este ca toate locurile de la clasa in care vreau sa ma transfer sunt ocupate.

Si as vreau sa stiu care sunt sansele mele ca cineva sa se transfere ca eu sa capat un loc liber.

Răspuns Câştigător
| Vikaa a răspuns:

Paii...eu am cativa baieti insuportabili in clasa, de celelalte clase nu mai zic, trebuie sa-l suporti, daca-l ignori ii trece.Pana la urma si in cealalta clasa pot fi persoane insuportabile.But honey, mai ai 2 ani, poti sa-l suporti
; D. Incearca sa vorbesti cu directorul / directoarea scolii si vezi daca poti rezolva ceva, daca chiar vrei sa scapi de ala si nu te poti muta la cealalta clasa, n-ai decat la alt liceu.

| BlueSerpent explică (pentru Vikaa):

Din fericire este doar unul si partea cea mai buna este ca el s-a gandit sa se transfere la alt liceu pentru ca ii frica ca n-o sa ia Bac-ul la Mate, dar nu este sigur de decizie inca.
Astept ce decizie va lua in vacanta de iarna in legatura cu aceasta.

| Vikaa a răspuns (pentru BlueSerpent):

Ma bucur, astept vesti bune xoxo