| asdfghjkl33 a întrebat:

Sunt in clasa a 7-a si ma tot gandesc la ce liceu sa merg. Sunt din Brasov! Ma tot gandesc la Unirea, nu stiu de ce!
Voi ce imi recomandati? Si cum e Unirea?
Va rog, sa raspunda doar cei care stiu sau au sfaturi bune!

1 răspuns:
| Mariiam a răspuns:

Unirea e bazat mai mult pe filologie, anul ăsta rezultatele la bac la Unirea au fost cam slabe, deşi liceul ar fi cam pe locul 3 pe oraş. Dacă vrei să te specializezi pe un profil uman, dă la Şaguna, poate până dai tu mai scad şi mediile (ultima medie a fost peste 9 ). Numai că la aşa licee de renume ca Şaguna, Meşotă şi Unirea, aşteaptă-te şi la o anumită stricteţe. Una peste alta, când vei termina, nu-ţi va părea rău.