| Cineva231 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si nu prea stiu ce liceu sa aleg.ma gandeam sa dau la Colegiul National Mihai Vitezu(Bucuresti) sau la Colegiul National Sfantul Sava(Bucuresti).Imi puteti spune si mie cum e acolo? Am auzit lucruri nasoale despre amandoua liceele gen ca la Vitezu nu poti sa "rezisti" decat daca faci meditatii cu profii de la clasa si ca profii dau note mici nemotivat, iar la Sava ca nu prea se fac ore si profii sunt ciudati si....asa mai departe.Va rog scrieti-mi pareri despre ambele licee, despre ce ati mai auzit si voi despre ele sau ce ati experimentat ca fiind elevi in acele licee(asta daca e cazul).Pa!^^

2 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai medie "tare" ca sa poti intra la aceste licee.
Peste 9.50-9.60.
Pe urma mai vezi tu ce se intampla.
Trebuie intai sa intri!

| FaraNumePls a răspuns:

Nu se fac ore la Sava? Pe bune? rolling on the floor Acolo se intra cu peste 9, 50! Tu citești ce scrii? rolling on the floor