| SVD a întrebat:

Sunt intr-a 8a si bineinteles ca principala mea preocupare este ce profil sa aleg.Stiu ca s-au mai pus o groaza de intrebari de acest gen,dar am nevoie de cat mai multe pareri.Pana acum eram hotarata sa merg la filologie,fiindca imi plac romana,engleza,franceza,spaniola,geografia...dar de la un timp,au inceput sa-mi placa chimia,fizica si chiar matematica,pe care n-am suportat-o niciodata!Mentionez ca invat bine la toate materiile big grin.Stiintele naturii sau filologie;pe mai departe,care e mai bun?Parca,de ceva timp,vreau sa fiu medic laughing si incep sa urasc literatura...

4 răspunsuri:
| coooooo a răspuns:

Matematica devine din ce in ce mai grea la mate-info si din ce in ce mai multa.Parerea mea este ca ti'o indeasa pe gat pana vomiti pentru ca na. trebuia la bac.dar este mult si greu si profesori sunt pretentiosi.Filologia e mai usoara.Eu sunt la filologie si e urat ca citim mult dupa rezumat si caracterizare.dar acolo mai aberezi mai copiezi de pe net si pac gata caracterizarile. Oricum daca ai noroc la un liceu cu stiinte sociale, alea sunt cele mai simple! si cele mai lejere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Părerea mea este să mergi la real. De acolo poți da și la medicină și la filologie. De la filologie..., nu mai merge să dai la medicină.
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://lecturi-scolare.ro/ Îți vor folosi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuză-mă, te rog, eram cam adormită! Al doilea site este http://lecturi-scolare.blogspot.com/

| darnme a răspuns:

La stiinte ale naturii e greu, daca nu iti place. Am stat o luna si m-am transferat la stiinte sociale, unde e foarte bine mie imi place mult latura umana! La filo e cel mai slab profil sincer! Tu alege ce iti place mai mult!