| Anonimul69699 a întrebat:

Bună TPU, sunt intr-o situatie foarte naspa, sunt intr-o depresie adanca, de aproximativ 5 luni, tin foarte mult la fosta iubita si, nu ma prea ajuta nimeni si nimic, din cauza ei sunt trist zilnic, in timp am slabit, nu imi pot face prieteni, am devenit isteric, afara nu ma cheama nimeni, pe messenger nu vorbesc cu nimeni, nu ii pasa nimanui de mine, cu parintii nici vorba, asa ca va cer ajutorul voua happy (nici iubita nu imi pot face, sunt la pamant), chestiile cu, mai sunt fete etc etc nu ma ajuta deoarece chestia incepe sa devina grava, din punct de vedere mintal si sentimental, sunt dat peste cap asa ca rog seriozitate, multumesc

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Daca nu poti sa te motivezi singur sa iesi din ea si nu te simti capabil de a face activitati care sa iti mute gandul de la ea sau de la factorul declansator, sincer iti recomand ajutorul unui psiholog.Asa vei avea sansa sa vorbesti cu cineva si poate te vei simti mai bine, depinde cat de deschis esti.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, noi nu te putem ajuta daca tu nu esti dispus sa te ajuti tu singur!
Iesi afara din casa, vorbeste cu lumea, invita-tii prietenii la plimbare, la joaca, fa ceva sa iesi din casa ca sa omunici, pentru ca, izolandu-te, nu vei iesii din depresie si nici nu vei imbunatatii nimic, dimpotriva.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Si eu am trecut recent peste o despărțire si poate te pot ajuta cu cv. Vrei sa vb in privat?

| Fancyuiop a răspuns:

Nici eu nu am prieteni, nici iubita, colegii isi bat joc de mine si ce sa fac? Pentru mine e totul ruinat. Peste o iubire mai treci ca vine alta, dar peste batjocora nu e asa usor. Nu te mai gandi la ea, vb cu alta fata si o sa fie bine! Nu te mai consuma!