| Dumitrescu_Ioana_1995 a întrebat:

Bună TPU, sunt nouă pe aici. Vroiam să vă intreb dacă la 13 ani este bine să am 1.60 si 34 de kg?

10 răspunsuri:
| MariaRawr a răspuns:

Pai, sincer esti anemica, ar trebui sa ai cel putin 45 kg, daca nu chiar 50! Daca ai stari de ameteala du-te la un medic endocrinolog, pentru ca esti anemica!

| Dumitrescu_Ioana_1995 explică (pentru MariaRawr):

Sincer, nu am nici o stare de ameteală sau ceva ...Doar cînd sunt pe stop, dar mama zice că este normal.

| GeorgiiUatdăfac a răspuns:

Stati asa frat! Dred ca arati bestial! Daca tu crezi ca esti bine ecilibrata fie! Si eu am 13 ani, 1, 61 dar bine ca eu cantaresc 44 de kg. Dar eu abia am reusit sa scap de celulita...Deci tu ai o situatie fercita...la fel ca si mama mea. Nu te teme. In caz ca ai stari de amteala sau de lesain ar fi bine sa mergi sa te consulte un medic.

| DyNo a răspuns:

Cred ca esti un pic cam slabuta, dar da, este foarte bine cum esti acum.

| Xtadelo a răspuns:

Esti cam slaba big grin

| StayChill a răspuns:

Esti foarte slaba!
Greutatea, varsta si inaltimea nu corespund!
De exemplu eu am 11 ani, 47 de kg si 1, 57.
Trebuie sa mai cresti in greutate! Urgent!

| Raawr a răspuns:

Ohhh, scumpo, m-ai îngrasăte oleacă, la vârsta și înălțimea ta ar trebui să ai 50 kg. Pupp!

| Dumitrescu_Ioana_1995 explică (pentru Raawr):

Mănînccc foarte mult, dar nu mă ingraș deloc!

| sweettkarina97 a răspuns:

Buna si eu sunt noua. esti destul de inalta si ar trebui sa te mai ingrasi putin dar nu mult.

| TheBlackCatLifestyle a răspuns:

Daca tu te simti bine e ok, dar nu ar strica sa mai pui 1 -2 kg... teoretic.Dar repet daca esti bine, sanatoasa si te simti ok asa de ce sa nu fie bine?happy