| geo15_6268 a întrebat:

Sunt o persoana directa, deci voi trece direct la subiect!big grin Am 16 ani si am incheiat acum 3 luni o relatie din care am avut foarte mult de suferit. Acum, un baiat de 26 ani se tot tine de mine si mereu imi cere poze, vrea sa ma vada, vrea sa ne intalnim si imi repeta ca vrea sa fim impreuna. Eu am discutat cu el si i-am zis ca el la varsta lui ar trebui sa-si caute o fata pe masura lui, pentru ca eu nu ii pot oferi si o viata intima si a zis ca ma asteapta daca e nevoie si ca tot vrea sa stea cu mine ca ii place foarte mult de mine. Mama mea spune ca daca aveam 20 ani si el 30 mai mergea dar asa eu sunt prea mica sa pot sa am o relatie cu el. Problema e ca indiferent de sentimente, iaca uneori eu ma las influentata de cei din jur si ma dezarmeaza, de multe ori ma fac sa renunt la persoanele care imi plac. El este foarte afectuos cu mine din cate am vazut si ma respecta. Fostul meu in ultima perioada se comporta rece cu mine si nu am avut parte de prea mult respect. Era foarte orgolios. Culmea culmilor e ca acest baiat de 26 ani seamana foarte bine cu fostul...Am stat si m-am gandit daca nu cumva as vrea sa stau cu el doar ca seamana cu fostul, dar nu are absolut nicio treaba. Acum...nu stiu ce sa cred, ce sa aleg, ce sa fac. Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| Mally98 a răspuns:

Ceau.
Eu zis sa nu fi ce el.si eu am fost in situatia ta... vrea doar sa fie doar ca sa se dea mare ca ii cu cineva mai mic decat el.si dupa sa te lase balta.Si daca zici ca seamana cu fostul. poate o sa faca ca si el.big grin Dar daca iti place de el si vrei sa fi.fa cum iti spune inima.happy