| denisamihaela a întrebat:

Sunt studenta în București și în momentul de fata mi am inchiriat o garsoniera aproape de facultate cu 280 de euro. Sunt mulțumită de viața la garsoniera mai ales ca prietenul meu ma viziteaza in fiecare saptamana. Totusi in restul timpului viata mi se pare anosta la garsoniera si mi se pare ciudat sa locuiesc singura. Vreau sa va întreb ce parerea aveți de viata la camin? Ce facilități ai? Cat este pretul unei camere la camin? Si va rog sa-mi spuneti toate amanuntele si partile bune si rele ca sa pot sa-mi fac o idee. Si vreau sa va intreb ce ati alege voi intre o camera de camin si o garsoniera inchiriata? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| UsualBoy a răspuns:

Viața de student este cea mai frumoasă. Eu am preferat căminul și nu regret nimic. Să conviețuiești cu alte2-3-4 persoane, să legii prietenii care pot dura o viață, să fiți o familie, te întărește pentru viitor. Este adevărat că nu mai ai parte de aceeași intimitate dar convețuirea cu celelalte colege te v-a ajuta să treci mai ușor peste anumite situații mai dificile. Totul depinde de constituți amentalității tale. Te-aș sfătui să le încerci pe amândouă și să vezi care poziție îți este favorabilă. Succes!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici nu poti compara comfortul, linistea si intimitatea pe care ti o ofera garsioniera cu o camera de camin unde manci, dormi, te speli, si inveti cu alti 3-4 oameni la un loc.

| corbulalbrosu a răspuns:

In mod absolut sigur garosnierea iti ofera incomparabil mai multa intimitate, liniste, in comparatie cu viata traita in comun, precum este cea oferita de o camera anosta dintr-un camin studentesc. Fost ''caminist'', candva, pe vremuri de mult... uitate. big grin