| RazzyFUnik a întrebat:

Salut

Vreau sa va intreb cum ati gasit chirie in Bucuresti? Pe cont propriu, cu ajutorul prietenilor sau a agentiilor imobiliare?

Am studiat un pic piata si am observat ca o garsoniera are o mica diferenta fata de pretul unei camere intr-un apartament de 2.3.4 camere. Voi ce parere aveti?

Imi puteti recomanda agentia care v-a ajutat sa gasiti chirie?

Multumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Http://www.imobiliare.ro/
e cel mai mare site de aunturi de chirii. Acolo gasesti si de la proprietari direct si de la agentii

| foxsilver a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa cauti anunturi, direct la proprietari. Agentiile iti iau comision, si nu cred ca te dau banii afara din casa.
In plus, ai avea posibilitatea sa si negociezi cu proprietarii.
Cat priveste diferenta mica de bani dintre garsoniera si un apartament cu 2-3 camere (ca si chirie), nu este chestie relevanta, pentru ca vei plati mai mult la intretinere.

| diaac a răspuns:

Mai bine anunturi. Eu in primul an de facultate am fost cam pacalita printr-o agentie si nu mi-a mers bine, dupa care m-am mutat cautand anunturi pe net si am ales ceva mult mai bun.