| bella_3288 a întrebat:

TPUstraight face sunt sup. miercuri la scoala o prietena m-a facut cocalara eu sunt genul de fata mai cuminte si sensibila ea se crede smekerastraight face cu fata aceeaa cand s-a mutat la noi in clasa eu am intampinatto mia cantat, cu ea am fost la meditati iar acum no mai pot intelege de ce vb asa cu mine ma face proasta incerc so ignor dar nu pot are fff multe fite in ziua in care m-a facut cocalara m-am dus acasa si am plans i-am spus mamei sunt ff suparata si ele sunt [ 3 la fel] dar eu vorbesc de una din ele im clasa am doar fete de genu si doar o fata mai cuminte da cu ea nu cred ca pot avea o prietenie aici unde stau eu la fel nici o fata ce sa faccrying

7 răspunsuri:
| MiK3L a răspuns:

Asa se intampla peste tot. Mai intai daca esti o fata inteligenta ai putea-o intreba daca stie ce inseamna cocalar. Si daca e mai putin inteligenta ca si tine i-ai putea zice asa : Cand o sa inveti mai bine ca mine atunci sa vb. ca ea sa se simta jignita.

| MyChemicalRomance a răspuns:

1. Nu te lasa descurajata de ironiile unor peroane care nu sunt de "teapa" ta
2. Inceraca sa iti afci prieteni la alte clase, niciodata sa incerci sa fii altcineva doar pentru a fi prietena cu o anumita persoana
3. Poate cocalara e ea si nu stie ce inseamna cuvantul, si ea ca sa se dea smechera te-a facut pe tine.
Las-o inpace si traieste-ti vata mai departe, nu te consuma din cauza unei proaste.

BAFTAwinking

| minnieee a răspuns:

Caută-ţi prieteni prin alte clase cu care sa stai in pauze şi incearcă să te împrieteneşti cu fata aceea mai cuminte.
Cât despre colega ta, las-o in pace sa vorbească.Nu o băga in seamă.oh go on.Asemenea oameni nu trebuie să primească atenţie.

| puffika a răspuns:

Wow,credeam ca numai eu sunt asa! Tot asa am si eu cateva fete cuminti restul cocalare.Eu le ignor cat pot si stau cu fata mai cuminte dar ma plictisesc langa ea...lasa ca o sa termini tu scoala si ignorale cat poti!
Bye!

| Maiiiiia a răspuns:

Ignorale si nu le zii la invatatoare sau diriginta/diriginte pentru ca atunci o sa zica ca tii frica si atunci iese mai mare scandalul...
Si tu invata bine ca sa le intreci pe ele in toate numai in prostii nu

| sweetkiss4u4ever a răspuns:

Ignora-le in continuare si incearca sa cunosti mai multi oameni. sper ca te-am ajutat

| LavricAlexandra a răspuns:

Pentru inceput nu mai plange pentru ca o sa creada ca esti slaba (in forta si emotii). cauta niste replici pe net pe google la:,, replici pentru a insulta pe cineva''sau daca asta nu iti merge n-o baga in seama. daca se mai i-au de tine spune-le verde in fata ca tu nu esti o persoana care trebuie batjocorita.
sper ca te-am ajutat :*