| AndaBeatriceee a întrebat:

Buna TPU :*

Trebuie sa recunosc ca ma bate tehnologia! Mi-am luat un LG P990 Optimus 2x si nu inteleg care-i faza cu aplicatiile preinstalate, adica ma intereseaza jocurile care nu merg straight face Daca dau instal imi apare ceva de genul 'din motive de securitate telefonul este setat pentru a bloca instalare de aplicatii ce nu au fost obtinute de la Android market'

Cine ma poate ajuta si pe mine? va rog frumossss :*

1 răspuns:
| CristianCRS a răspuns:

Pur si simplu telefonul are o setare de securitate care nu permite instalarea aplicatiilor care nu au o sursa sigura, e foarte buna daca stai sa te gandesti poti evita multe neplaceri, dar pe unii ii incomodeaza, aceasta setare iti permite sa instalezi doar aplicatiile downloadate din Android market mai nou Google Play, asadar daca vei doawnloada de acolo nu o sa mai intampini aceasta problema. Succes.