| Cristina5755 a întrebat:

Buna TPU
Un baiat de la mine din cartier imi face niste semne ciudate si as vrea sa stiu daca ma place(cu adevarat) sau nu.
1.Ieri am fost cu prietena mea la o shaormerie si ne-am luat doi hamburgheri la pachet..erau pusi intr-o punga si ne-am dus in scara din fata in fata cu a lui.el sta la etajul 1 la bloc cu 4 etaje..si el in momentul ala iesise din scara si noi ne ascundeam dupa usile de la scara ca sa nu ne vada.
2.Cand ne-am intalnit cu el si prietenii lui el isi luase hamburgher la fel ca mine(foarte ciudat)poate m-o fii vazut pe mne nu stiu..si cand m-a vazut pe mn eu am intors capu spre prietena mea, el incepuse sa muşte mai putin din hamburgher si l-a un moment dat ramasese cu el in mana si buzele putin deschise.
3.In urma cu doua zile eu cu prietena mea iesiseram afara si cel care face aceste semne ciudate era cu prietenul lui la coltul strazii cand ne-au vazut pe noi au luat-o la fuga cand s-a dus prietena mea dupa ei, ei se jucau fotbal.(cred ca era planuit sau ceva)
4.Am iesit azi cu prietena mea afara si am trecut cu ea pe sub geamul lui si ea s-a oprit la cosul de gunoi din fata in fata cu scara lui ptr a arunca ceva..si s-a uitat la geamul lui si el era pe geam si se holba la mine. Facuse ochi mari, sprancenele le avea ridicate si zambea si prietena mea mi-a zis ca el ramasese cu ochii țintiți pe mine pana am trecut de blocul lui.
Apoi cand ne-am intors inapoi tot pe sub geamul lui el iesise din scara cu un prieten de al lui si el se uita in pamant si l-a un moment dat il ridicase sus.a inceput sa de-a cu degetu sau cu pumnu intr-o masina si eu ma uitam in jos..prietenul lui se dusese inainte si el ramasese mai in spate si mergea inainte cu capu inspre mine si se uita la mn la corpul meu de la brâu in jos apoi disparuse din senin si nu l-am mai vazut ce sa fac eu in situatia asta? el inainte ma jignea ca sunt scobitoare si urata iar acum ma urmareste si afara dar si de pe geam iar acum doua zile dupa ce ne injurasem cu o luna in urma imi trimisese un like prin mesaj.ce sa fac? nu pot sa vorbesc cu el si nici sa ma uit la el stie ca nu imi mai pasa persoana lui ptr ca el imi spusese acum o luna ca nu ma place...ce sa fac? va rog frumos sa ma ajutati sunt disperata nu stiu ce sa fac? promit funda celui mai mare ajutor si sfaturi acordate.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna!
Pai in primul rand cum vine asta? Te jignea,ti-a spus ca nu te place si acum tot tu cauti sa vezi daca te place sau nu?
In primul rand,faza cu hamburgerii nu inseamna absolut nimic,poate ca te-a vazut si i s-a facut pofta, poate a fost o coincidenta, atata tot...
Cand au luat-o la fuga probabil ca au vrut oarecum sa "se joace" cu voi atata tot, nimic serios, de luat in seama...

Bun si acum la punctul 4...
Deci eu unul sunt de parere ca te priveste insistent pentru ca tocmai a realizat ca esti de fapt foarte frumoasa si cine stie,poate ca in clipa asta regreta ca te-a respins atunci si nu stie cum sa-ti spuna,este ingandurat cand te vede si nu este sigur de ce ar trebui sa faca...
Daca nu iti pasa de persoana lui atunci raspunsul este simplu, ignora aceste "semne" care oricum sunt cat de cat incerte si prefa-te ca nu observi. Pana la urma daca regreta ca nu a vrut sa fie cu tine o sa-ti spuna chiar el ca te place, nu? Doar nu ai vrea sa-l intrebi tot tu iarasi daca te place sau nu?
Nu ai de ce sa fii disperata... tipul pare ca te place dar acum regreta ce ti-a spus mai demult, regreta ca te-a refuzat si sunt de parere ca se complace in situatia de a-ti fi doar amic si atat... Ai rabdare, poate ca o sa zica el ceva. Daca zice atunci o sa ai 2 optiuni:

A.Ori il accepti si sunteti impreuna.
B. Il refuzi si tu asa cum te-a respins si el.
Daca te place cu adevarat atunci nu o sa stea sa sufere...este baiat pana la urma, daca te place atunci cel mai probabil iti va spune ca sa vada daca mai simti totusi ceva pentru el, nu conteaza ca este de parere ca nu mai simti nimic pentru el, eu cred ca tot o sa-si incerce norocul...
Succes!

-Blytz-

2 răspunsuri:
| L1feDRAIN a răspuns:

Dupa ce a fost inainte si ce e acum cu doar o luna ca perioada de timp e chiar foarte straniu...

Dar uite ce face un baiat cind este indragostit:
1.Este mereu prin zona(+)
2.Iti zimbeste cind te uiti la el(+)
3.Se comporta frumos cu tine(x)
4.Se uita foarte des la tine oricund are ocazia(+)

Concluzia mea, am doua pareri:
1.E timid si nervos un pic, poate te placea inainte, dar nu putea sa recunoasc asta. Si acum ii pare rau, dar nu poate vorbi cu tine si face si el ce poate.

2. Isi bate si el joc fara sens..cu ce scop? Poate ca te "place" asa pur si simplu si nu iar strica un pic de "amor" sau..are ura pe tine si vrea "ceva" de la tine..nu stiu. ceva de gen "Revenge".

Acum tu alege care idee e mai corecta pentru ca eu nu l-am vazut sau auzit pe acel baiat in viata mea sa imi fac o concluzie mai perfecta ce vrea el sau ce are.

Sper ca te-am ajutat, zi "mersi" si pa.

| broackaninju a răspuns:

Îi dau dreptate în totalitate lui blitzlike..chestia cu jignitul...s.ar putea s.o facã din cauzã cã te place, dar nu știe cum sã.ți atragã atenția(am pãțit.o la fel)