| Tiger7777 a întrebat:

Urgent! S-a apucat un coleg de-al meu de BALENA ALBASTRA. Astazi,a pus in grupul clasei o poza cu mana lui zgariata in forma de balena( Da chiar era el,se vedea si fata lui). Colegii l-au laudat,dar mie mi-e frica pentru el, chiar daca nu suntem chiar cei mai buni prieteni... Ce sa fac? Cui sa ii spun? AJUTOR TPU.

Răspuns Câştigător
| AndCat26 a răspuns:

Poti vorbi cu el, dar cel mai bine ar fi sa ii informezi parintii, pentru a lua atitudine.

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Poti discuta cu parintii acelui coleg, cu unul dintre profesorii de la clasa, cu dirigintele sau cu directorul. Toti vor trebui sa ia atitudine. Ai putea sa mergi si la politie. Acel joc este o grava problema in randul copiilor.

| Parmalat a răspuns:

Ia legatura cu diriginta clasei sau cu directorul scolii, care va informa parintii.

| WaterDrop a răspuns:

Dumnezeule! Sa aiba grija mare sa nu-l striveasca! Apeleaza rapid la cel mai apropiat post de televiziune si spune povestea lui, faci banuti, le dai si lor ore de audienta, devii si faimos.

| 393Dan a răspuns:

A trecut aproape o luna de cand ai postat aceasta intrebare si chiar sunt curios ce s-a intamplat cu colegul tau in ultima luna? E in regula?

Răspuns utilizator avertizat
| asdfq a răspuns:

Parintilor lui