| vrajitoarea_1628 a întrebat:

Va cer ajutorul pentru ca nu-s tiu ce sa fac si nu imi doresc sa gresesc. Sunt cu un baiat de 6 luni, dar el nu este genu care sa-mi spuna,, te iubesc " in fiecare zi si etc iar cateodata simt nevoia sa ma alinte cineva, in rest nu pot sa zic nimic pentru ca este un fel de baiatu' perfect. Dar cateodata am impresia ca ma plictiseste si parca nu imi mai place de el la fel ca la inceput. De ceva timp am inceput sa vorbesc pe mess cu un tip pe care-l cunosteam de mai mult timp si mi-am dat seama ca imi place din ce in ce mai mult sa vorbesc cu el si chiar mi-a marturisit ca si el se simte atras de mine. Nu stiu ce sa fac, va rog sa ma ajutati sa ma decid oare sa dau,, cioara din mana pe cea dupa gard" cum este o vorba? Nu as vrea sa-l fac sa sufere pe actualu' este un baiat foarte bun. Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Alege-l pe al doilea,asa ma simteam si eu cu prietenul meu,vorbeam mereu,doar ca nu ma atrageau conversatiile,era plictisitor, si ma simteam si eu plictisitoare in acelasi timp, si de abia dupa 4 luni mi-am dat seama ca nu era ceea ce vroiam, deci mai bine ai fi cu al 2; lea, plus ca aveti ce vorbi.

| LondoneseCat a răspuns:

Discuta cu actualul despre faptul ca nu te mai simti atat de atrasa de el ca la inceput, in general comunicarea in cuplu este extrem de importanta si de multe ori poate salva o relatie.Cat despre cel cu care vorbesti pe mess nu ai dat foarte multe amanunte din cate vad, deci deduc ca nu il cunosti atat de bine.eu una, if i was you, l-as pastra pe actualul.Despre faptul ca nu isi exprima sentimentele,nu este neaparat un motiv de despartire, poti sa vorbesti cu el si despre asta. daca este dispus sa iti asculte suferintele keep him, if not.try the new one big grin

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Vorbeste cu baiatu` care nu iti spune ca te iubeste si vezi ce are el de gand. daca nu se schimba.sunt doar 6 luni.oh go on. si mai ales daca zici ca e baiatu` gen " perfect " nu mai dureaza mult.happy

| Pavel5479 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=J0BkdKGPTxw
cred ca dupa acest clip vei intelege multe...
ps. iubirea nu se masoara in cuvinte;)

| andra_9015 a răspuns:

Ar trebui sa clarifici lucrurile cu actualul,adica sa ii spui ce te deranjeaza si sa iti spuna daca se poate schimba sau nu.dar lasa-l un timp,fi in continuare cu el si vezi daca se schimba si daca revine iubirea care era la inceput, deoarece daca te desparti de el, ar fi mai greu dupa sa te reimpaci cu el.ai foarte mare grija la acest aspect.in acest timp,poti sa mai tii legatura cu baiatul de care iti place mai nou,dar trebuie sa ii spui despre actualul, deoarece nu vei ajunge nicaieri cu minciuna. daca chiar nu se schimba actualul tau prieten si esti in continuare nemultumita uneori de el, te desparti de el si incepi o relatie cu tipul cu care vorbeai pe mess.succes si ai grija ce decizie ei pentru ca uneori regretam hotararile luate in trecut, dar nu mai putem intoarce timpul inapoi.

| DeeDii_1639 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa ai o discutie cu actualul si sa iti spui ofurile, si de abia dupa sa iei o decizie finala, poate cine stie dupa ce vei vorbi cu el se vor schimba lucrurile intre voi. Eu iti doresc succes:*