| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.

De ceva timp vorbesc cu o fata si imi place foarte tare de ea.

Si ea cateodata imi da impresia ca ii place de mine dar la ultimele noastre discutii imi tot povesteste de un baiat care cica e frumos si se simte atrasa de el.

Ce as putea sa fac pentru ai intra din nou in gratii?

Adica poate cu mine discutii despre alti baieti si nu ma simt foarte confortabil mai ales ca imi place de ea.

Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Mynameis93 a răspuns:

Probabil ea nu are aceleaşi sentimente.Te vede ca pe un prieten şi atât.
Dar există o variantă, ca tu să fii băiatul respectiv şi să nu-ți dai seama.
Vorbeşte cu ea despre sentimentele tale.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E nevoie sa te destainui ca sa stie ce intentii ai

| Alexuţ02 a răspuns:

Relaxează-te, nu se duce la ăla, dacă voia, se ducea deja, nu stătea să înșire povești despre X și Y, asta e doar strategia ei să te vadă cât de gelos ești.
Deci când mai zice de ăla, intră-i în joc și reacționează că și cum ai fi un prieten, fetele nu vor un disperat.

Ia-o ușor, nu te arunca direct pe ea și fii atent la orice mișcare faci

N-o plictisii, n-o neglija, nu sta non stop după ea să vadă că nu stai doar în vorbitul cu ea.
Ultimul pas, fă-o a ta.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Dacă îți spune așa ceva, fii indiferent, adică chiar îți pasă?

Nu așa se formează relațiile.

| Anonim99876 a răspuns:

Aici sunt doua modalitati.
1) tipa te place doar ca prieten si are incredere in tine sa discute despre baietii pe care-i place.
2)posibil si ei ii place de tine si vrea sa vada daca esti gelos, sa vada cum reactionezi
Incearca sa ii dai semne ca o place pana nu o sa fie prea tarziu, daca sunteti colegi sunt sanse slabute sa fiti impreuna. Bafta!?

| Edy132006 a răspuns:

Eu zic sa ii spui ca o placi si sa o intrebi si daca ei ii place de tine si cam aia a fost, daca zice da, esti norocos si trebuie sa ai grija, daca zice nu, aia e, mai sunt si altele.