| Angelique a întrebat:

:* Va rog din suflet sa ma ajutati in legatura cu un discurs.Sunt in clasa 8-a si dupa cum stiti trebuie sa ne luam ramas bun de la profesori, iar eu trebuie sa tin discursul pentru profa de romana.Va rog spuneti-mi cum sa scriu, ce sa scriu..sau dati-mi ceva exemple. Funda! Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Daca te-au ales toti pe tine, inseamna ca tu te pricepi, deci trebuie sa inventezi tu un discurs. Daca te-ai oferit, trebuia sa te gandesti inainte la ce vei spune! Nu o spun din rautate.Ca sa iti demonstrez,uite niste idei: poti spune despre doamna profesoara ca a fost o doamna extraordinara,ca erati timizi la inceput cu totii, dar cu un suflet cald si cu o voce blanda v-a apropiat de ea, ca o mama.Ea v-a condus mai departe pe drumul stiintei, in lumea literelor si a povestilor, v-a fost o loiala indrumatoare si nu o veti uita niciodata.Bafta!

1 răspuns:
| sunetul a răspuns:

Sincer eu apreciez mai mult discursurile impromptu.Adica sa te duci acolo si sa le zici ce iti vine la gura. Oameni oricum o sa aplaude.

Faza de mai sus incearca-o doar daca nu reusesti sa iti scrii discursul.