| simona_4854 a întrebat:

Va rog mult de tot sa -mi spuneti niste povesti de groaza! Dar numai vreau sa-mi spuneti sa caut pe net cum imi spun altii ca daca vroiam pe net nu va mai intrebam! Multumesc anticipat pentru cei care imi vor spune povesti de groaza!

Răspuns Câştigător
| Bєshka a răspuns:

Iti spun despre mine:
Deci inainte sa-mi moara strabunica(in 2004 sau 2005)eram micuta, am visat ca ea era o fantoma adica era imbracata in alb si nu prea se vedea si zbura, m-a luat din pat in brate si ma invartea in mijlocul casei.Jur de parca era real si m-am trezit si imi sarea inima din loc.De atunci tot simt ca e cineva in spatele meu si simt o briza rece la spate parca ar sufla cineva pe mine.De acum cateva luni in fiecare noapte imi trage ceva jos plapuma de pe picioare.Si intr-o noapte tot acum cateva luni intr-o seara am vrut sa-mi iau incarcatorul de la laptop de pe pat, era intepenit acolo cred dar cand sa-l iau il tot trageam si ceva il tragea inapoi dupa s-a luat lumina vreo jumatate de ora sau o ora, eu m-am urcat pe pat de oarece imi este frica in intuneric dupa ce s-a dat lumina incarcatorul era pe pat langa mine straight face. Inainte cu vreun jumat de an am visat ca m-am trezit pentru ca pisica mea neagra tot mieuna si afara era aprinsa lumina.Cand sa ma scol din pat sa ma duc dupa ea m-a luat un brat verde de sub pat de picior si simteam ca lesin, am lesinat si m-a tras sub pat.Acum tot cred ca e vreun zombi sau vreo fantoma la mine in casa.Casa mea are vreo 100 de ani.Acum nu stiu daca asta e o poveste de groaza dar eu chiar si acum inca sunt speriata.

Ah acum 2 ani aveam un vecin batran care mergea cu motoreta si a facut accident si i-a iesit creierul. Dupa cateva luni eu cu o vecina mai mica de-a mea si inca o fata ne-am dus seara pe la vreo 11 sub fata casei batranului am stat acolo si venea cineva, in negru, nu i se vedea fata spre noi din curte si facea ceva zgomote.Si am fugit.Acum cand intru la el in curte cateodata vad usa deschisa.
Nu prea cred in fantome.Doar ni le imaginam noi.

2 răspunsuri:
| raulstef a răspuns:

Le zici: parinti alor doi copi sau dus cu masina au facut un accident si taicasu sa taiat la burta dupa aceea seara la 12 noaptea parinti copiilor vin acasa si o sa vreie sa manance mananca si maicasa a scapat furculita langa ia jos fata iar taicasu cutitul copilul s-a dus sa eu ia si sia amintit ca taicasu era taiat acolo. si tu strigi aaaaaaaaaaaaaaaaaa!