| MyyyNamee a întrebat:

Voi cum reactionati cand sunteti luat la misto, batjocoriti sau umiliti la scoala?

8 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

sarcasm. sarcasmul e raspunsul la tot

| Sociopat a răspuns:

Ignor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le dau "mucu".
Mereu am replici blushing.
Sau... Imi mai place cand ei incearca sa faca o "gluma" si eu reactionez serios blushing.
Adica le bagi ceva ce tin de normal sau din punct de vedere stiintific ca se enerveaza si pleaca.
Sau cand le raspunzi in "sictir" cu
"dar crezi ca mie imi pasa?"
"da' pe tine cine te-a chemat?"
"atinge-ma. simti ca-mi pasa?"
tot asa, se supara si pleaca.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Ii ignor, dar daca ma enerveaza ma iau cu ei in gurahappy

| BeckhamRZM a răspuns:

Miștourile sunt făcute chiar la mișto și nu trebuie luați în seamă, trebuie (mă rog, nu trebuie, eu asta fac pentru că glumim între noi la liceu) să continui, să faci și tu mișto de acel cineva dacă este în glumă. Dacă nu este în glumă, ignoră și o să îi doară pe ei mai rău indiferența. La fel și cu batjocorirea.

| Mandeliu a răspuns:

Reactionezi la glumele lor, faci glume pe seama lor, daca nu sunt la misto ori le dai replica ori ramai indiferent. Daca simti ca nu merita nu spui nimic, daca chiar ai ceva de zis impotriva lor le zici.

| Andreea_Nicoleta_1996_gG3W a răspuns:

Ii spui persoanei sa nu mai fie plina de ea/el, sa nu se mai dea mare/popular ca nu e.te crede prost/proasta dar nu.i asa. spune.i persoanei intai sa te cunoasca cu adevarat apoi sa vorbeasca urat despre tine.