| дфтф a întrebat:

voi cum va imaginati sau credeti ca este perfectiunea?

Răspuns Câştigător
| Genessis a răspuns:

Perfectiunea nu exista. Daca vezi o persoana frumoasa, cu greutatea ideala, inaltimea ideala, care pare in aparente perfecta, te inseli.Adica nimeni nu stie prin ce trece acea persoana, sau ce greutati indura, boli, sau alte chestii.Personal,consider ca nu exista perfectiunea si ca doar Dumnezeu este perfect.

3 răspunsuri:
| AndreeaaD a răspuns:

Nu cred ca exista persoana care sa fie perfecta.Desi daca ar fi asa imi imaginez ca poate face orice, oricand, ca nu are nici un defect, ca are o frumusete extraordinara, ca stie orice si ca pur si simplu nu greseste niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O lume mai buna, frumoasa, mai amuzanta, dar fara putina rautate nu mi-o pot imagina perfecta. Diversitatea este provocatoare, eu una, invat cate ceva cand cunosc persoane diferite. Altfel, totul ar fi plictisitor si ne-am muta pe Luna.

| AndyLavy a răspuns:

Perfectiunea e relativa. Fiecare are o viziune proprie asupra perfectiunii, ceva ce pentru mine e perfect pentru tine poate nu va fi niciodata.si revenind la intrebarea ta..perfectiunea pentru mine este iubitul meu, si viata pe care vreau o am, adica un loc de munca bine platit, o casa ( nu foarte mare), intelegere, comunicare, o relatie frumoasa, armonioasa, si plimbari cat mai dese, daca este posibil in cat mai multe locuri.perfectiunea poate dura si o singura clipa, sau deloc. important e sa accepti lucrurile asa cum sunt, si sa te bucuri de fiecare clipa, si atunci este posibil sa "gusti" putin din perfectiune.