| Roxy16Lovee a întrebat:

Buna TpU. vreau raspunsuri serioase.am o problema.Deci e vorba ca de cand a inceput vacanta de vara sunt extrem de trista.Prietena mea cea mai buna e mereu plecata si nu reusesc sa dau de ea numai la sfarsitul vacantei.De ceilalti colegi nu mai dau.Ma rog, intelegeti voi.Sunt singura-fara prieteni.Cel mai bun prieten a devenit iepurasul meu.Stau cu el si supararea dispare.Dar nu definitiv.CE MA ENERVEAZA CEL MAI TARE ZI DE ZI SECUNDA DUPA SECUNDA e mama mea.Si va rog din tot sufletelul meu NU VENITI LA MINE CU RASPUNSURI GENFemeia asta e complet dusa...si nu numai eu o spun haha.Deci avem o catea de lup si mie imi plac cainii f mult dar de cand mama o facut o obsesie pentru catea incep sa innebunesc! simt ca mor! Dea-ti auzi-o cum vORBESTE CU CAINELE! PE STRADA! scumpa mea,iubirea mea, dragoste mica, etc.Ma face de ras.O data o colega mi-o spus ca o vazut-o pe nebuna de mama ca vb cu cainii vagabonzi.Mda pe langa cainele nostru pe care il ingrijeste in mod exagerat si straniu mai are grija si de vagabonzii, stiu ca nu-i un lucru rau dar. vorbeste cu cainii.Ma rog, v-ati prins voi Dupa un timp mama devine obsedata de haine.Nu exista zi in care sa nu cumperte haine sau farduri...toata ziua numai farduri parfumuri si..bijuterii.Daca merg si eu pana la maga vine la mine si imi zice, Vai ce bluza faina, eu ti-am luat-o sau doamne feri cu papucii aia la fusta aia?!? Ma exaspereaza zilnic.Cateodata de-abia astept sa inceapa scoala s stau cu colegii. Asa, ddeci are obsesia HAINELOR SI A CAINILOR(Apropo sta cu cainii 5 ore pe zi) si cu hainele, fardurile vreo 6. Si bine inteles eu FAC TOATA CURATENIA IN CASA PLUS LA IEPURAS.ZI DE ZI PETREC ORE FACAND CURAT SI ORDINE IAR EA NU FACE NIMIC NIMIC. Imi vine sa plang va rog dati-mi sfaturi de razbunare pentru o nebuna obsedata de caini si haine care isi neglijeaza fata.Sau ce pot face sa nu mai fiu singura. DAU FUNDA LA SFATURI DE RAZBUNARE happy MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| Zanisoara a răspuns:

Hmmmm deci vrei razbunare, ma pricep la de astea uite o lista ca mama ta sa se simta la fel.
1.Iesi in parc cu cainele doar tu, ca mama ta sa moara de plitiseala.
2. Daca tot tu faci curat in casa, ia incearca sa faci mizerie de exemplu in casa sa fie numai ursuleti de plus, pizaa pe jos si daca mama ta te cearta spune-i ca e randul ei sa faca curat.
2.Stai cu tatal tau, vb numai cu el ca mama ta sa se simta prost.
3.Incearca sa speli rufe, baga la masina hainele ei de firma sau care ii plac si pune albe cu negre, galbene cu roz...O sa te certe dar zici ca daca tu faci curat in casa e dreptul tau sa speli
3.Cand te plimbi cu ea pe strada si mai vb cu caini filmeaza si posteaza pe net(ruzbunare curata)Daca te cearta spune-i ca e amuzant.
4.Cand vb cu tine joaca pe telefon
5.Pt chiar sa o inebunesti lipeste niste foi mari albe pe perete(doar daca ai peretele alb)Si apoi filmeazate mazgalindui si trimite o poza mamei tale sau chiar ii arati ce ai facut. Daca da sa te bata arata-i ca sunt doar niste foi.
6.Cand iese dupa dus, ascunde-i toate hainele/proasoape.
PS:CAND FACI ASTEA ASIGURATE CA ESTI ALTUNDEVA CA SA NU ITI POATA DA UNA PESTE FATA.

In legatura cu prietena ta incearca sa iti faci alti prieteni iesi in parc, la cinema, prin cartier.Te poti distra si de una singura nu doar cu iepurasul.
Du-te la tara, acolo ai prieteni/verisori.

Funda?