| Lili514 a întrebat:

Buna, TPU! Vreau sa aflu parerea voastra sincera. Intru la liceu in toamna. Stilul meu vestimentar e mai boem, mai feminin, fuste, rochii. Dar, mi-as dori sa ma schimb in acest sens, sa port mai mult jeansi, sa predomine negru...M-am intalnit cu noii colegi si am vazut o fata ceva in acest stil si mi-a placut cum arata, avea incredere in ea. Mi-ar placea si mie sa fiu asa. Si eu sunt o persoana sensibila, chiar daca nu imi place sa expun acest lucru, insa vreau sa schimb si acest aspect. Mi se pare ca persoanele care se imbraca mai mult cu jeansi, tricouri si au stilul ala de rebeli se integreaza mai repede in societate. Vreau sa fiu mai la moda, mai altfel. Pareri?

Răspuns Câştigător
| Petracvitova a răspuns:

Păreri? Părerea mea este ca tu ești cea mai diferită dintre toate și asta ar trebui sa îți ofere tie încrederea maximă in tine! Nu încerca sa fii copia nimănui! Trebuie sa te iubești pe tine și sa iubești modul tau de a fi pentru ca este diferit! Societatea este plină de replici ieftine! Alege sa fii tu! Când ești cea mai diferită ești cea mai interesantă! Crede-Ma! Am trecut prin liceu și cel mai important lucru, care M-a ajutat sa cresc in ochii tuturor, ai profesorilor și ai elevilor populari, a fost faptul ca am fost eu mereu, am fost o tipa decenta și sigura pe ea, niciodată vulgara, niciodată nu am încercat sa par cine nu eram de fapt. Asta îți recomand și tie! Mai multă încredere!

3 răspunsuri:
| Teffan a răspuns:

Daca aspiri la moda, nu esti altfel, in niciun caz.

Te poti imbraca cum vrei tu.
Si cu rochii si cu jeansi.

Lasa parerea lumii.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Faci ce vrei, daca iti place...acum e momentul sa schimbi ceva. Si eu am intrat la liceu si voi face schimbari, adoptand stilul mai de rebel rolling on the floor).

| PIPER23 a răspuns:

Vrei sa renunti la stilul tau vestimentar, care observ ca te defineste, doar ca sa fii in rand cu lumea? Pai draga mea, scopul tau ar trebui sa fie acela de a fi cat mai deosebit prin felul tau natural.

Parerea mea sincera? Think twice!