| Yosifica a întrebat:

vreau sa dau la limbi straine sa devin translator, trec pe clasa a 8 a si as vrea sa invat engleza si franceza la perfectie, dar ce limbi mi-ati recomanda sa invat singura pe langa cele doua, ce limba este mai cautata?

2 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Pe langa engleza si franceza mai poti invata si germana pentru ca este la fel de cautata, daca nu iti place poti incerca spaniola pentru ca este mai simpla decat germana. Bafta happy

| LDDy a răspuns:

Engleza.
Eu sunt la filologie..in clasa a11a am facut 4 ore de engleza si doar 3 de franceza, mie imi e mai usor sa invat engleza decat franceza, tu invata ce iti e mai usor happy