| giorgyana99 a întrebat:

Deci...oameni buni... Sunt foarte confuzalaughing
Sunt in clasa a 11a si ca orice om normal, ma gândesc sa dau la facultate. Vreau sa merg la facultate la Cluj la UBB pe limbi străine. Vreau sa fac gen... engleza-japoneză. Acum am 4 întrebări:
1. In ce consta admiterea, având in vedere ca eu nu cunosc aproape deloc limba japoneza?
2. E necesar sa am cunostinte de limba japoneza ca sa pot da la aceasta specializare sau se poate lua totul de la 0?
3. Cam care ar fi media necesara l bac ca sa pot intra la fără taxa?
4. Mai pot studia si alte limbi pe lângă astea 2? Gen...as vrea sa invat spaniola si franceza.

1 răspuns:
| Mussette a răspuns:

Intri pe site-ul facultatii si vezi exact cum este admiterea. Nu e neaparata nevoie sa stii japoneeza. Le trimiti un mail in care intrebi aceste aspecte, ca mai vrei si alte limbi straine. Te vor sfatui ce sa alegi. Multa bafta!