| R1986R a întrebat:

Cum sa invat mai multe limbi straine? De exemplu: invat o limba bine, la anul trec la a doua limba, sau luni invat engleza, marti franceza, s.m.d. Sau aveti varianta voastra?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Invata tu bine o limba ca ai nevoie de cativa ani si pe urma treci la alta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O limba nu o poti invata bine intr-un an.
Daca traiesti in tara respectiva abia dupa 3 ani o vorbesti cat de cat corect si dupa alti 5 incepi sa scapi de accentul de Cluj sau 15 pentru cel de Husi.