| AnonimC a întrebat:

Buna TPU.
Vreau sa dau la profilul CHIMIE-BIOLOGIE, si as vrea cateva detalii in legatura cu :
-materiile care se fac
-materiile la care se da teza
-materiile la care se da bac
-ce poti iesi de la acest profil.
Multumesc anticipat.
Funda happy

1 răspuns:
| Blood_8663 a răspuns:

De toate.
Chimie, biologie, fizică, matematică (m2), română, religie, franceză, engleză, istorie, geografie, logică, sunt multe.
Eu acum trec intr-a 9 a la bio-chimie (sau științe ale naturii, de fapt așa îi spune profilului și se bazează în special pe biologie-chimie-fizică).
Iar la bac la Stiinte ale naturii se da Matematica Fizica, Chimie, Biologie, Informatica, romana