| Bellutza02 a întrebat:

Buna TPU.
Vreau să îmi dați niste sfaturi.
Deci.Mă simt urata, și grasa și mă simt atât de complexata.
Am 1.60 și 54 kg,știu că nu is obeza,dar multi oameni apropiați mie, prieteni și familie mă făceau grăsuță,plinuță.Ma deranjează,de exemplu,o data eram cu niste prietene și cu verișorul lor,de care îmi plăcea.Și vine mama lor și îmi spune că is cam grăsuță,vă dați seama cum am putut să mă simt.
Uneori chiar mă simt bine in pielea mea,și apoi se întâmplă niste lucruri care mă fac să mă simt cea mai urâtă ființă.
Știți cum e sa aveți o prietena care mereu atrage băieți și când suntem în oraș pe ea o fluieră,o claxonează,îi cer numărul de telefon sau Facebook-ul.Și cum sa te simti? Că sincer eu mă simt că dracu când vad astea.
Vreau doar să îmi dați niste sfaturi,nu știu.Să mă simt mai bine, macar de moment.Siii vreau neapărat să știu dacă vi se întâmplă și vouă. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Eu1544u a răspuns:

Eu cred ca frumusetea sta in ochii privitorului! Tu gandeste-te ca nu conteaza neaparat cum te vad oamenii din jur ci conteaza cum te vezi tu! Asa ca iti recomand sa te iubesti asa cum esti pentru ca tu, esti unica in felul tau! Iubeste-te tu, pe tine si astfel cei din jur vor aprecia stima si respectul tau pe care e necesar sa il ai fata de tine!

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cine spune asa ceva minte,ai o greutate perfecta, frumusetea inseamna o fata simetrica frumoasa, sanii, fund nu doar greutatea, frumusetea nu se afla in ochii privitorului cine e urat e urat cine e frumos e frumos

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca-ti lipseste increderea in tine!
Cu cateva kilograme in plus, nu ar trebui sa te simti urata, mai ales ca alea pot disparea rapid, daca ai un pic de vointa, sa te focusezi pe facut un pic de sport si eliminat painea, dulciurile si sucurile.
Tot ce trebuei sa faci este sa dai jos vreo 4-5kg doar, daca asta este motivul pentru care te simti urata sau ocolita de altii, desii, nu asta este adevaratul motiv, ci incredreea in tine, la care trebuie sa lucrezi.

| WaterDrop a răspuns:

Varsta? ( sfinte am inceput sa fac si eu cum face CristiDinBucuresti. Doctore, lasa copilele in pace! )

Daca vorbim de 11-16 ani, mai ai rabdare, se mai pot schimba pe parcurs. Poti incepe sa practici un sport si sa reduci putin mancarea insa 54 kg chiar nu`i deloc de speriat.Las`o pe prietena ta, fiecare avem ceva special.O fi ea frumoasa dar frumusetea sa stii ca este trecatoare si ramane cu cea are la interior, deci nu fi suparata din cauza asta, va veni si vremea ta happy

| Zabbyel a răspuns:

Asa usor v@ risipiti adolescenta(cea mai frumoasa parte a vieti) cine iti arunca acele vorbe "grasuta" sunt niste idiotilaughing, o eroare a existentei. cat despre prietena ta doar s-a nascut mai norocoasa(atata tot), iar cu norocu nici macar EU nu pot concura laughing

| Daniel9988 a răspuns:

Urat din partea celor care te fac,, grasa''.In primul rand, chiar nu mi se pare o greutate iesita din comun la inaltimea ta.Eu pana la 16 ani eram tanc rusesc de-a binelea, dar mi s-au reglat hormonii si la 20 de ani deja numaram coastele pe mine.

| Elide a răspuns:

Eu am inca odată cat tine și chiar as vrea sa ajung la 54 crying Fac eforturi supraomenești laughing Dar sunt și înaltă am 1, 70 nu mi-a zis nimeni că sunt grasa dar totuși nu prea mă simt bine in pielea cu unele haine îmi vin bine altele îmi vine să plang sad Dar fa sport și tine dieta! Eu mă lupt cu dietele demult dar astea după diferite site uri sunt cam nesigure adică poți slăbi​ să zicem in trei luni 10 kg și îți începi obiceiurile alimentare care le aveai înainte le pui iar la loc poate și dublu nici aici nu.i bine, fa.ti o dieta proprie care sa te simți tu bine și nu ai probleme cu sănătatea! În orice caz calculează.ti caloriile să nu despqsesti 1000-1200 pe zi! Multa bafta!

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Asa slabuta esti miha

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Da slabă rău laughing laughing

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Daca ai fi atee mas insura cu tine

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Eu una nu prea am întâlnit fete atee, vad că nici tu laughing laughing

| RAY a răspuns (pentru Elide):

De ce crezi ca nu mam insurat ca inca nu am gasit

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Mare pacat.

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Ioana inca mai sunt speranta poate tu esti speranta aia dar trebuie sa fi fotomodel

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Zau sau? laughing laughing

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Treci la slabit

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Ca sa stii si tu asa acum fara gluma, slabesc ca sa ma simt eu bine in pielea mea nu sa placa lumea.winkingwinking

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Hai ma nu te minti slabesti pentru mine

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Asa e m-ai prins!

| AndCat26 a răspuns:

Eu cred ca esti bine pentru inaltimea ta. Adica nu ai deloc multe kg. Cat de slaba vrei sa fi, sa te bata vantul?

| Gabrielasnitel520 a răspuns:

Nu esti grasă

| 333AM a răspuns:

Daca tu esti grasa... Atunci eu ce o mai fi (1.50, 50kg)
Nu esti DELOC grasa, din contra esti cam slabuta. Acum depinde de structura oaselor tale. Daca ai oasele mici, esti bine dupa mine (nici grasa, nici slaba), dar daca oasele tale sunt mari, cantaresc mai mult, atunci esti destul de slaba... Nu foarte slaba, dar slaba.

| Antrica a răspuns:

In primul rand nu te simti urata adica daca ne gandim toti suntem diferiti si fiecare e frumos prin felul lor, deci si familia mea intr-un fel rade de mine ca sunt plinuta(c-am la fel ca tine doar ca am cam 51-52 poate si 53kg) si totusi eu incerc sa glumesc si pe seama lor ca gen sunt si ei grasi sau ceva de genu.

Tu nu ar trebuie sa te simti demoralizata adica incearca sa glumesti pe seama celor care rad de tine(asa fac eu)