| Pheonix a întrebat:

happy Ma numesc Andreea si am 16 ani, am 1.60 si 63 de kg stiu ca nu sunt foarte grasa, dar nu ma simt bine in corpul meu, adia mereu sunt complexata pentru kg in plus, imi puteti da niste sfaturi despre cum sa slabesc? cum ati slabit voi? Funda happy

Răspuns Câştigător
| BRoxana a răspuns:

Apai,intrebarile care le vei primii la intrebarea asta,vor fi cam asemanatoare,in primul rand trebuie sa stii ca nu exista nici un fel de dieta minune,prin care sa slabesti intr-o saptamana si sa fi slaba toata viata,o dieta calumea e aia data de nutritionist,facuta in urma unor analize si dupa ea,un stil de viata sanatos,la tine,nu e cazul,spun eu,e mai mult cazul de niste sfaturi, sport, ambitie si rabdare, daca vrei o dieta dinasta de o saptamana gasesti pe net dar nu rezolvi nimic numai iti distrugi stomacu si nu faci nimic, apai pot sa iti spun eu o "cura" nu e neaparat o cura e o cura de detox ce poti sa o faci nu neaparat sa slabesti http://alinaceusan.wordpress.com/......othie/,iti faci un detox dinasta, in fiecare dimineata si nu ai treaba cel putin 3-4 ore, pentru ca e bogat in vitamine si nu tie foame sau ceva, apoi manci o masa normala gatita, iar seara manci ceva usor, ideea e ca trebuie sa renunti la mai mult de 2 felii de paine pe zi, mancat dupa ora 7, 2 -3 litrii de apa musai si sport,cel putin alergat jumate de ora, cam de chestiile astea ar trebui sa ti cont, cura aia cu detox e obtionala, da daca ti cont de sfaturile astea, vei slabi fain si pe lunga durata

| Pheonix explică (pentru BRoxana):

Site ul dat de tine nu merge (Not Found, erorr 404) poti sa mai incerci sa mi-l mai dai odata?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică un sport de masă și învață să mănânci printr-o alimentație săracă în calorii dar care să aducă aportul necesar de nutrienți organismului pentru buna sa funcționare, combinarea corectă a alimentelor, hidratare (minim 2 litri de apă plătă, zilnic), ceaiuri depurative, trei mese principale pe zi și două gustări cu respectarea pe cât posibil a orelor de masă, somn nocturn de 8 ore, etc.
http://calorii.oneden.com/
În mod normal trebuie să ai 50 de kilograme, este cu 10% peste greutate!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| anonym012 a răspuns:

Buna! Pentru inceput nu incerca sa te infometezi, mananca normal si poti sa arzi caloriile in plus printr-un program sportiv echilibrat.De exemplu sa spunem ca la micul dejun iei 800 de calorii, ei ca sa arzi aceste calorii la 30 de minute dupa micul dejun poti sa alergi(vreo 3-4 ture) sau sa faci exercitii fizice 10-20 abdomene, 5 flotari etc; dupa pranz din nou la 1 ora incepi alergare, exercitii etc. poti merge la sala, poti sa dedici pe fiecare zi 2 ore sportului( te duci in parc si alergi) etc. Dar nu-ti recomand pastile de slabit sau cine stie ce diete.Fa-ti doar un program echilibrat, fa sport si sa ai rabdare, rezultatele vor aparea in timp.Mult norocwinking

| Georgianaaa909 a răspuns:

BUNA! Vreau sa iti spun ca si eu sunt complexata chiar daca nu ar trebui! Arati foarte bine si daca iti doresti sa slabesti iti dau un sfat(nu te infometa)! In primul rand elimina din alimentele pe care le consumi fast food-ul, mancarurile cu prajeli sau cu grasimi.Mananca multe fructe si legume proaspete, bea f multa apa, ceai verde.IN al doilea rand fa abdomene multe(macar 50 pe zi)la inceput, bineinteles cu pauze intre ele:odata 10, altadata 10, etc! ALEARGA in parco ora pe zi mai ales ca e vacanta, fa genoflexiuni, flotari(ajuta si pentru intarirea sanilor)! Bafta multa sper ca ti-am fost de ajutor! Si nu uita fara sport nu poti face nimic! Vorbesc din propria experienta, caci daca slabesti doar de la regimul alimentar s-ar putea sa ti se lase pieile pe tine...am o vecina care arata din cauza ca n-a facut sport"iwww"! FUNDA?