| uglyCORPSEbride a întrebat:

Buna TPU.
Vreau sa intru la liceul de arta si trebuie sa aleg intre arhitectura si plastica. Cat de importanta este matematica la arhitectura? M-as descurca daca in prezent am media 7?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MambaNeagra a răspuns:

Salut,nu e foarte grea matematica la arte sa fii sigur de asta daca vr arhitectura apucate de invatat, meditatii, dintr-a 11-a e deja enervant de complicat in spatiu.Am un prieten de la arte care e la facultate cu mine si trebuie sa isi dea corigenta deoarece a gresit un calcul simplu cand ne-a dus sa facem practica in Constanta sa proiectam o cladire din cauza lui ne-a tras toata echipa in jos.Mentionez ca il cunosc din scoala primara si nu era stralucit la mate nu trecea de 8 nici odata dar totusi daca iti place si vrei sa inveti ai sanse bafta. Funda?