| igrec005 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu niste sfaturi. Spuneti-mi diete care ma ajuta sa slabesc repede si mult.Si exercitii fizice eficiente in afara de genoflectiuni si abdomene, care la mine nu prea au efect (am 59 kg, 1, 66 cm inaltime si fac 14 ani). De cate ori vreau sa slabesc, reusesc numai printr-o singura tehnica : saptamana trecuta am reincercat tehnica mea de slabire (infometarea) aveam o singura masa pe zi care nu era prea consistenta, inrest de fiecare data cand imi era foarte foame mancam un mar si beam mult multa apa. Si inca ceva, cum pot sa imi capat increderea in propria-mi persoana, vreau sa nu mai ma uit in oglinda si sa ma fac in toate felorile posibile, dar nu prea reusesc asta.

1 răspuns:
| miri47 a răspuns:

Parerea mea este sa eviti sa mananci seara dupa ora 18, la fiecare masa sa-ti pui mancare in boluri mici - deoarece noi avem tendinta gresita sa mancam tot din farfurie - si multa miscare.