| mirunaoana a întrebat:

vreau sa ma pun intro relatie cu un baiat pe facebook dar nu vreau sa vada nimeni nici la mine nici la el... sa fie asa doar pentru noi... adica cand intraa el la mine pe fb sa vada doar el ca sunt intro relatie cu el si invers va rog ajutati-ma funda+vot

2 răspunsuri:
| R0MW4LD a răspuns:

Rostul statusurilor de genul ''In a relationship'' sunt destinate pentru a face publica relatia sau starea. Dar intr-adevar puteti seta vizibilitatea acestora. Dupa ce ati postat statutul mergeti la propriul profil (pe timeline) si accesati sectiunea ''About'' sau ''Despre''. Acolo veti gasi zona ''Relationship'' sau ''Relatie''. Tot ce aveti de facut este sa apasati butonul ''Edit sau ''Editare'' aferent sectiunii si sa selectati butonul din dreapta sus a ferestrei care apare, buton care de regula are afisat logo-ul ''public'', ''friends'' sau altele. Din lista ce va apare setati vizibilitatea la ''custom'' sau ''personalizat'' unde veti include numele partenerului (cel pentru care va fi vizibil). Aceeasi pasi trebuie urmati si de partenerul tau doar ca el va trece numele tau la persoanele pentru care statutul poate fi vizibil.
De asemenea poti folosi si metoda din link-ul urmator:
http://tech.jumangs.com/......ip-status/
Ambele metode fac acelasi lucru. Mult succes!

| Bybi a răspuns:

În primul rând intri pe profilul tău la secțiunea „Despre" (sau About) de sub nume, cauți mai jos „Relație", dai click pe „Editează", îți adaugi iubitul, iar în dreapta este o iconiță cu o săgeată de unde selectezi „Doar eu", adică doar tu poți să vezi ce ai actualizat. Sper că ai înțeles. Baftă!