| Bjdjs a întrebat:

Vreau să mă transfer de la un liceu cu program sportiv (profil Științe ale Naturii) la un liceu pedagogic (profil Filologie) dar am media mai mică...credeți că dacă fac cerere la liceul pedagogic mi-ar accepta transferul având în vedere faptul că dacă schimb profilul voi da niște examene de diferențe?

2 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

E putin mai complicat, trebuie discutat si la Inspectoratul scolar dar se rezolva. In primul rand discuta la scoala respectiva cu parintii tai, vezi exact ce diferente ai de dat si daca ei sunt de acord sa te primeasca.

Ulterior se poate, dupa terminarea anului scolar dar tu intereseaza-te din timp cu toate.

| Demidol a răspuns:

Poti sa incerci. Nu pierzi nimic.