| Nzziz a întrebat:

Sunt clasa a 9-a profil Științe ale naturii și nu m-am acomodat cu acest profil, de aceea vreau să mă transfer in semestrul 2 la un alt liceu mai bun, dar media mea este cu 25 de sutimi mai mică decât media liceului la care vreau să mă transfer...menționez că vreau să schimb profilul cu filologie...credeți că îmi va accepta transferul având în vedere că voi schimba profilul și voi da diferențele?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile se fac numai la inceput de an scolar, numai daca media ta este mai mare sau egala cu a ultimului intrat si evident, in urma unor examene de diferenta la materia unde te transferi.
Nu, nu cred ca ti se va accetpta transferul la alt liceu, deoarece nu intrunesti conditiile de transfer.

| Andreeush a răspuns:

Nu pierzi nimic daca incerci.
Poate ai noroc si te poti transfera.
Mult succes!