| AdrianaB1 a întrebat:

vreau sa-mi pun un pierce acasa (in cartilaj), credeti ca vor fi probleme, avand in vedere ca mi-am facut de 2 cercei in lobul urechii, cu pistolul la fel singura si a fost tot ok.
Nu o sa se intample nimic?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu e recomandat să îți faci singură.
Du-te la un salon autorizat.

| Goddessss a răspuns:

Daca vrei sa ramai paralizata sau sa faci infecții sau alte chestii de genul eu iti recomand pistolul in cartilaj.
Daca vrei sa fii safe si sa nu ai nimic, mergi la salon si ti-l faci cu un ac.
Care varianta iti convine mai mult?
1)Durere mult mai putina dar mai riscant sau 2) durere mai mare, dar vindecare ușoară?

| Boblobobonti a răspuns:

Heii. Ai reușit? E ok daca îți faci doar sa păstrezi igiena. Adică să dezinfectezi locul, materialele și să cureți piercing-ul permanent

| Lina6643467 a răspuns:

Nu-ți recomand sa-l faci cu pistolul.La cartilaj e periculos pentru ca poti sa-ti perforezi cartilajul si sa faci un dezastru. În lob e mai safe. Dacă vrei neaparat sa ti-l faci tu, mai bine cumpara ace de piercing, sau mno poti folosii si un ac de seringa, doar ca din experienta proprie, o sa iasa putin cam subtire ca sa-ti intre orice cercel in gaura.Desigur ca cel mai indicat este sa mergi la un salon, dar daca nu vrei mai bine nu ti-l face cu pistolul.Si mai ales că ti-l faci singura si poti sa pui strâmb pistolul.