| aleexandra02 a întrebat:

:* Vreau sa slabescthinking si am inteles ca daca iei dimineata pe stomcaul gol o lingura de ulei de masline slabesti. Nu stiu ce sa cred, a incercat cineva chiar functioneaza? Funda:*

Răspuns Câştigător
| windrime a răspuns:

Buna, bineinteles ca sportul te va ajuta foarte mult, recomand alergatul prin parc si orice sport in aer liber, mai ales ca e vara. As avea ceva de adaugat, am citit un articol care spunea ca nu conteaza cat mananci ci ceea ce mananci, ideea era ca fiecare om are nevoie de un numar de calorii zilnic, in jur de 1800-2000, daca acest numar de calorii nu e atins, slabesti. Asadar, incearca sa ai o dieta cat mai saraca in calorii dar totusi nutritiva cum ar fi salata, fructe, legume fierte si pe cat posibil fara fast food si alte prajeli. Poti vedea cate calorii are un produs pe ambalajul sau, este parca o bulina galbena cu un numar de calorii. Multa bafta si daca alegi sa scazi numarul de calorii zilnic consumate fa-o treptat, cu mancare sanatoasa si cruda si cu sport, numai asa se va vedea diferenta. Funda?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu cred asa ceva. Mai bine lasa curele traznite de pe net, si pune-te pe sport. E cel mai bun pentru a-ti modela corpul.

| gaby5995 a răspuns:

Ulei de masline? Nuuu.
Dimineata bei o cana cu apa plata si dupa 30 de min poti manca.